Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

26 czerwiec 2017

Poznaniacy zwycięzcami 6. Turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956!

 Szósta edycja Turniej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 przeszła do historii. Bohaterów czerwcowych wydarzeń upamiętniło 13 drużyn, z których najlepszą okazali się Poznaniacy. W finale wygrali z Logo Print. Trzecie miejsce zajęły Żółwie Ninja. 

Sprawdź wyniki turnieju – kliknij TUTAJ
Fotorelacja autorstwa Macieja Majchrzaka – kliknij TUTAJ

Boisko z najlepszą sztuczną nawierzchnią w Poznaniu było areną szóstej edycji turnieju upamiętniającego Czerwiec z roku 1956. Po raz drugi w historii spotkaliśmy się przy ul. Gdańskiej. Na wietrze powiewała nasza kibolska, biało-czerwona flaga „POZNAŃ”, a w tle mogliśmy podziwiać poznańską Katedrę, która stety-niestety z poziomu boiska jest zasłonięta przez Bramę Poznania. Widok, mimo wszystko, był piękny. Kwadrans po godzinie 10 rozpoczęliśmy piłkarskie zmagania. Na boisku stawiło się trzynaście zespołów, które rywalizowały równolegle na trzech boiskach. Zostały one podzielone na trzy grupy, jedną 5-zespołową i dwie 4-zespołowe. 

W grupie A i B niepodzielnie panowały Rapid Poznań i Żółwie Ninja. Obie ekipy fazę eliminacyjną zakończyły z kompletem zwycięstw. Za Rapidem ulokowały się PCB Antoninek i FC Fabianowo. Cała trójka awansowała do fazy finałowej, z tym, że ci ostatni trafili do 1/8 finału, a pozostałe dwie drużyny do ćwierćfinału. Z grupy B wszystkie trzy ekipy wywalczyły promocję do 1/4. Oprócz obrońców trofeum w najlepszej ósemce znalazły się Sneakers by distance i Pocztowe Krwinki. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupie C, do której trafili dwaj główni faworyci rozgrywek – Poznaniacy i Logo Print. Zagrali ze sobą już w pierwszym pojedynku. Po zaciętym i wyrównanym boju mecz zakończył się remisem 2:2. O zwycięstwie Poznaniaków w grupie zadecydowały, więc wyższe wygrane z Los Blancos i Green Speed Express. W pierwszych meczach obie ekipy zagrały ze sobą mecz o trzecią lokatę. Ten bój wygrali Los Blancos i awansowali do 1/8 finału. 

Pierwszy pojedynek fazy finałowej pomiędzy Los Blancos i FC Fabianowo nie przyniósł goli. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy FCF. W ćwierćfinale czekały na nich Żółwie Ninja. Wcześniej odbyły się trzy spotkania 1/4 finału. Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja Logo Print z Rapidem Poznań. Mecz nie zawiódł, dostarczył sześciu bramek i ostatecznie zakończył się wygraną 4:2 grającej pod szyldem swojego sponsora strategicznego – Wiary Lecha. Do półfinałów po trudnych bojach awansowali również Poznaniacy, którzy skromnie, bo 1:0 ograli Pocztowe Krwinki. Również jedną bramką lepsi od Sneakers by distance okazał się PCB Antoninek. Zwycięzcy turnieju Czerwca 56 sprzed dwóch lat wygrali 2:1. 

Półfinałowe starcia zapowiadały się niezwykle interesująco. Był to prawdziwie mistrzowski zestaw – Poznaniacy, Logo Print, Żółwie Ninja i PCB Antoninek. W 1/2 finału czekała nas przede wszystkim powtórka finału sprzed roku. Dwanaście miesięcy temu Żółwie Ninja pokonały DWL w meczu o złoto 2:1. Tym razem Wiara Lecha, grająca jako Logo Print zrewanżowała się z nawiązką. Pokonała Żółwie 3:1 i awansowała do finału szóstej edycji. Ich rywalem zostali Poznaniacy, którym udało się pokonać zdziesiątkowane PCB 2:0. 

Mecze o medale dostarczyły sporą liczbę goli. Łącznie w dwóch meczach padło ich aż dziesięć! W pojedynku o brąz Żółwie Ninja wygrały z PCB Antoninek 3:1. Potyczka o zwycięstwo w turnieju była powtórką meczu grupowego, w którym Poznaniacy zremisowali z Logo Print 2:2. Tym razem musieliśmy poznać zwycięzcę. Okazali się nim Poznaniacy, którzy wygrali finał 4:2 i zostali szóstym triumfatorem turniejów pamięci Poznańskiego Czerwca 1956! 

Po zakończeniu finału odbyła się ceremonia wręczania pucharów. Najlepszych nagrodzili: z-ca kierownika Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956 pani Maria Skrzypczak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań Radosław Majchrzak i prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha Paweł Piestrzyński.  Zwycięskie zespoły i najlepsi zawodnicy otrzymali talony na zakup sprzętu sportowego w TIFO. Nagrody ufundowali: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i ośrodek Kibice Razem-Lech Poznań. 

PODSUMOWANIE

1. miejsce - POZNANIACY
2. miejsce – LOGO PRINT
3. miejsce - ŻÓŁWIE NINJA
Król strzelców – MATEUSZ GÓRNY (Poznaniacy)
Najlepszy bramkarz – MACIEJ DUSZYŃSKI (Poznaniacy)

ZWYCIĘZCY TURNIEJÓW PAMIĘCI POZNAŃSKIEGO CZERWCA 1956

2012 - SSL GRANT
2013 - FC KIEKRZ
2014 - WM
2015 - PCB ANTONINEK
2016 - ŻÓŁWIE NINJA
2017 - POZNANIACY

Pokaż wiadomości